16 Haziran 2024 Pazar

Libya ile ilgili bazı gerçekler şaşırtabilir.

Libya'nın dünya gaz rezervleri açısından sıralaması 21. sırada,Dünyadaki en iyi güneş ışığı oranl LİBYA DA (güneş enerjisi)

Libya ile ilgili bazı gerçekler şaşırtabilir.
Bazı Körfez ülkeleri Libya'da herhangi bir siyasi veya ekonomik başarı görmek istemiyor, Libya'nın başarısının kendilerini, limanlarını, ticaretlerini, hava trafiklerini mahvedeceğine inanıyorlar.
#Libya'nın dünya gaz rezervleri açısından sıralaması 21. sırada ve bu sadece buzdağı. Kanıtlanmış rezervlerin 54,6 trilyon kübik feet'e ulaşması durumunda daha fazlasının keşfedilme ihtimali hala büyük.
#Libya, kaya petrolü rezervlerinde Arap dünyasında birinci, dünyada beşinci sırada. Libya'nın petrol rezervleri de 48 milyar varilden 74 milyar varile çıktı.
#Afrika kıtasının en büyük yeraltı suyu rezervi Libya'da bulunuyor ve bu rezervin yaklaşık 99 bin kilometreküp olduğu tahmin ediliyor ki bu büyük bir miktar.
#Libya'nın merkezi konumu ve uygun iklimi, onu dünya çapında hava trafiğinin merkezi haline getirebilir.
#Libya kıyılarının Avrupa limanlarının yaşlılık aşamasına gelmesinden sonra liman hizmetleri açısından en önemli kıyı olması, yeniden yapılanma eksikliğini hızlandırabilir.
#Orta Afrika'dan Hint Okyanusu'na kadar bir demiryolu hattı uzatılabilir, böylece Libya kıtada kara taşımacılığının anahtarlarını ele geçirecek, kapalı ülkelerden faydalanacak ve Hint Okyanusu üzerinden Güneydoğu Asya'ya bağlanacak ve bu hattı Libya'ya bağlayacak. Akdeniz limanları.
#Libya, üzerinde büyük ve yüksek kârlı sanayilerin kurulabileceği dünyanın en büyük alçıtaşı rezervine sahiptir.Dünyadaki ilk çimento, alçı ve inşaat tuğlası (tuğla) kaynağı olabilir.
#Dünyadaki en iyi güneş ışığı oranları (güneş enerjisi).
#turizm buraya bulaşmaması daha iyi oImuş
#Sonuçda 6 milyon nüfusla küçük ve yüzölçümü ve kaynaklarıyla hızla gelişebilir